O nás

Kdo je Jan Šlechta?

Pracoval nejen jako řidič u mnoha firem (Šmidberský Transport, Šubrt Transport, TSN, ...). Nyní sám vlastní firmu řídí. Kdo je tedy Jan Šlechta, co vše zažil a jak se k řízení společnosti staví?

Úplný začátek u Šmidberský Transport, a.s.

Jako řidič kamionu jsem začal pracovat v roce 2007 u Šmidberský Transport, a.s. v Pardubicích, byla to zajímavá, různorodá práce a pokaždé se člověk dostal na jiné místo.

Zkušenosti s autopřepravníkem u Garage Europa s.r.o.

Další moje zkušenost řidiče mezinárodní kamionové dopravy byla ve firmě Garage Europa s.r.o. v Týnci nad Labem – Lžovicích, kde jsem v letech 2009-2013 převážel auta. Tady se musela zapojit i hlava, nebylo to jen naložit, vyložit a jet. Auta se musela na autopřepravník přesně poskládat, nesměla se udělat chyba, protože ta by byla vzhledem drahému nákladu, například Mercedes-Benz za 2,5 milionu, opravdu drahá.

Další etapa řidiče u TSN, s.r.o.

Další moje etapa a nasbírané zkušenosti řidiče mezinárodní kamionové dopravy byla v letech 2013-2016 u firmy TSN, s.r.o. v Kolíně.

Život na kolech

Na práci řidiče se mi nejvíc líbilo, že jsem díky této práci procestoval většinu Evropy. Nejdále asi Portugalsko, Norsko, Skotsko, Irsko, Itálie-Sicílie a Sardinie nebo Řecko.

Není to ale povolání pro každého, pro svobodné lidi super, ale pro ty, na které doma čeká rodina, to není úplně optimální. Navíc je to i nebezpečné povolání a řidič musí být v silničním provozu ostražitý i za ostatní, aby se vrátil domů.

Poslední zaměstnání u Šubrt Transport, SE

Moje poslední zaměstnání bylo od roku 2016 u Šubrt Transport, SE. V době, kdy jsem u něj půl roku jezdil, jsem si uvědomil, že chci vidět vyrůstat syna a chci být s rodinou. Zaměstnavatel mi vyšel vstříc a začal jsem pracovat jako skladník.

Na pozici skladníka jsem byl rok, pak jsem povýšil na pozici vedoucího logistiky v Šubrt Transport, SE. V této funkci člověk teprve pochopí, co je to doprava, že to není jen naložit v bodě A a v bodě B zase složit, ale že je to i o komunikaci a sledování dané zásilky. K tomu práce s lidmi není a nebude nikdy jednoduchá, ke každému se musí přistupovat individuálně. Na to jsem přišel, až v této vedoucí pozici.

Vzhledem k tomu, že mám rodinu, chtěl jsem být s ní a vybudovat něco svého, na co mohu být hrdý, co jednou budu moct předat svým dětem. Proto v roce 2018 vznikla firma Šlechta transport, s.r.o.

Na vlastní firmě mě baví přehled, a i to řízení všeho kolem. Velkou zkušeností mi byla pozice vedoucího logistiky u Šubrt Transport, SE. Viděl jsem, jak celý proces dopravy funguje, a nakonec jsem ho i vylepšil a začal dělat v rodinném duchu – svoje zaměstnance beru jako rodinu a tak se k nim i chovám.

Fotogalerie

Šlechta Transport
v obrazech

photophoto

Historie

Naše začátky a kam míříme

Naše přepravní mise začala v roce 2018 v malé vesnici Milčice, kde jsme obývali starší a nepříliš vyhovující areál. Po přestěhování na současné místo do Kolína jsme začali s rozšiřováním flotily, která již nyní čítá 33 moderních vozů.

Slova majitele

Šlechta Transport

HonzaŠlechta

„Autodoprava mě provází prakticky celým mým životem. Byl jsem řidič, dispečer... teď řídím firmu. Občas to bylo a je těžké, ale neměnil bych. Chci spokojené zaměstnance, partnery a v první řadě zákazníky. A dělám(e) proto vše.“
Kdo je Jan Šlechta?

Online
poptávka

Neváhejte nás kdykoliv kontaktovat. Rádi odpovíme.

telefon +420 776 872 001

email transport@slechta.net

Poptat online